Casper Yetkili Servis

Casper Yetkili Servis 0212 435 3 700

Yazılımsal ve Donanımsal sorunlarınızın çözüm merkezi…

Harddisk değişimleri servisimize 15 dk. Takılmaktadır, istenirse formatlanıp gerekli yazılımlar yüklenerek teslim edilir.

Zamanınızın ve bilgisayarınızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz… Bu yüzden teknik servisimizde Laptop, Notebook ve Bilgisayarlarda arızalanan veya belli Periyotlarda değişen parçaları sürekli stoklarımızda tutarak haftalarca bekleme sürecini ortadan kaldırıyoruz.

Notebooklar ve Laptopların yapısı itibariyle çok hassas ve kırılgan yapısı itibariyle harddiskleride çok hassadır sizisin yapacağınız hatayı beklemektedir arızalanması için.

Servimize gelen hard diski arızalı bilgisayarların bozulma sebeplerinin başında darbe alması, yanlış yazılım yükleme sıvı teması, aşırı ısınmağı sebeplerden arızalanmaktadır.

Harddisk Hakkında Bazı Tarihsel Bilgiler:Depolama endüstrisi 2006’da birinci sabit disk sürücüsü (HDD) olan IBM RAMAC’ın 50. yıldönümünü kutladı. RAMAC HDD 5 megabayt (yaklaşık 5.000.000 bayt) kapasiteye sahipti; yan yana buzdolapları boyutundaydı ve yüzlerce kilogram ağırlığındaydı. Birinci RAMAC HDD’de 5 megabayt depolama kapasitesinin sağlanması için 50 adet 24 inçlik disk kullanıldı. Tüm bunlar yalnızca büyük şirketlerin karşılayabildiği bir bedel karşılığında gerçekleşti.

Son 20 yıl boyunca, sürücülerin fiziksel boyutunun 5,25 inç boyutundan 3,5 inç ve günümüzün 2,5 inç boyutuna, hatta 1,8 inçlik minik boyuta kadar küçüldüğünü gördük. Aynı zaman dilimi içinde sabit disk sürücülerin kapasitesinin 12 ila 18 ayda bir ikiye katlandığını gözlemledik.

Sabit disk sürücülerin her yeni kuşağında güç ihtiyaçları ve ağırlık azalırken, genel performans ve kapasite arttı. En büyük değişikliklerden biri, günümüzün sabit disk sürücülerinin fiyatında gerçekleşti.

Dizüstü bilgisayarlar gibi tek sabit disk sürücülü sistemlerde, işletim sistemi ve kullanıcı verileri ile çeşitli uygulamalar sabit disk sürücüde depolanır. İşletim sistemi, sabit disk sürücüsünü farklı amaçlara hizmet eden çeşitli alanlar (örneğin işletim sistemi alanı, korunan alanlar, kullanıcı verileri alanı vb.) halinde oluşturur. İşletim sistemi, kullanıcı dosyalarının çoğunun yer aldığı, tipik olarak “birincil bölüm” adı verilen en az bir bölüm oluşturur. Çoğu durumda, birincil bölüm, sabit disk sürücüsünün biçimlendirilmiş kapasitesinin çoğunu temsil eder.

İşletim sistemi tipik olarak bu birincil bölümün başlangıcının yerleştirilmesini denetler. Örneğin, Microsoft Windows XP işletim sistemi birincil bölümü fiziksel sektör 63’te başlatır. Ancak, Microsoft Vista®5 işletim sistemi (Service Pack 1) ve Microsoft Windows 7 altında birincil bölümün başlangıcı sektör 1M’de başlar. IDEMA Komitesi’nin başlıca işletim sistemi tedarikçileriyle yürüttüğü etkinlikler, Microsoft Vista® ve onu izleyen tüm Microsoft işletim sistemlerinin, sistemde bir AF HDD mi, yoksa eski (512 bayt sektör biçimli) bir sabit disk sürücüsü mü bulunduğunu belirlemek için, sabit disk sürücüsünü sorgulama olanağı ile donatılmasıyla sonuçlandı.

Dell Notebook ve Laptop Hdd, Harddisk Sony vaio Notebook ve Laptop Hdd, Harddisk
Acer Notebook ve Laptop Hdd, Harddisk Asus Notebook ve Laptop Hdd, Harddisk
Hp Notebook ve Laptop Hdd, Harddisk Toshiba Notebook ve Laptop Hdd, Harddisk
NOTEBOOK – LAPTOP – BİLGİSAYAR – TABLET PC YEDEK PARÇALARIAcer – Harddisk – Apple Harddisk – Compaq Harddisk – Datron Harddisk – Fujitsu-Siemens Harddisk – Gateway Harddisk – IBM Harddisk – Nec Harddisk – Packard Bell Harddisk – Samsung Harddisk – Sony Harddisk – Clevo Harddisk – Arçelik Harddisk – Beko Harddisk – Keysmart Harddisk – Lenovo Harddisk – Byron Harddisk – Benq Harddisk – MSI Harddisk – Panasonic Harddisk – Medion Harddisk – Casper Harddisk – LG Harddisk – Exper Harddisk – Vestel Harddisk – Escort Harddisk

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir