Arkadaşlar CAsper Nirvana CN.BMC2430C laptopumda çok fazla ısınma problemi var. Bugünden örnek vereyim. Nba 2k12’yi oynarken Argus Monitor ve SpeeFan adlı programları açık bıraktım ve inanamadım. İşlemci de harici ekran kartı da (Nvidia GeForce Gt520M) 95 dereceye çıkmış. genelde de 90 derece civalarındaymış. Laptop daha 1 aylık bu kadar ısınması normal mi? Call Of Duty Black Ops’da bile 85’i geçmemişlerdi. Laptop soğutucusu alsam oyunlardayken kullansam normal kullanırken kullanmasam bir yararı olur mu? Normalde oyun dışında yani işlemciler 55-62 civarlarında. Harici ekran kartı 48-55, dahili ekran kartı 55-60, Harddisk 35-40 derece civarlarında. Windows görev yöneticisine de zaman girsem ram kullanımı hep 1,90 gb ve üzeri. Arkadaşlar lütfen yardım edin !!!

Yanıt:

nasıl ortamda kullanıyorsun leptopu mesela halı üzerinde,yatakta yorgan,battaniye üzerinde vs. şundan dedim fanları çok kısa sürede toz kaptırıp buna sebebiyet vermiş olabilirsin.süpürgeyle fanları çekmeyi deneyin hava tabancası bulabilirsen onunla temizlemeyi dene çünkü ısınma sorunu 90 dereceleri geçiyorsa soğutucuda derdine çare olmaz yine ısınır.normal kullanımda işlemci sıcaklığı 55 üzeri olması film seyretsen tamam derim ama normal nete girmekle okadar ısınmaz keza ekran kartıda fazla.senin sorunun muhtemel tozlanma var.arkadaşlarım leptoplarında kısa zamanda ısınma yaşayanlara rastlıyorum tozdan korumuyor ısınıyor.

Categories:

Tags:

2 Responses

  1. merhaba bnm su anda casper nırvana w76s pc var su anda 2 gb ram war bn bu pc ye 4 gb ram ıstıyorum kaldırır mı fıyatı nasıldır acill bılgı verırsenız sevınırım

    kolay gelsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir